Zprávy teď čítám při nočním kojení. Prymula je celkem strašidelnej pořízek zahleděnej do svýho oboru, bez náhledu na ...

  • 6. října 2020

Zprávy teď čítám při nočním kojení. Prymula je celkem strašidelnej pořízek zahleděnej do svýho oboru, bez náhledu na celospolečenský následky svejch rozhodnutí. Je zřejmý, že pro ochranu jednoho segmentu společnosti odumírají ty ostatní – kultura, obchod, vše (navíc ve svém důsledku má karanténa provázená paralýzou zdravotnictví na zdraví nás všech podtrženo sečteno negativní dopad – čili klesá i míra zdraví společnosti). Evidentně to vidíme všichni, nebo mnozí. Přesto se opatření provádějí (navíc ze dne na den, reagují na aktuální počty nakažených – což samo o sobě má zpoždění oproti nakaženosti, tedy není relevantním pro posuzování situace). Vidím jediný opravdový důvod opatření: někdo rád opatření vydává.

V krizových situacích společností vždy na povrch vyplouvají skryté síly různorodých tendencí, patologické prvky společnosti, které jsou její nutnou součástí – jako negativní okraj – opak zdravého jádra obaleného ambivalentní masou, ustálené hranice se rozvlní a dojde-li ke kolizi, vyvrcholení, hmota se promísí a vyvstanou nová jádra a okraje. Nouzové stavy a karantény jsou přesně takové okamžiky, kdy by k přeskupování mohlo dojít – nejprve se objeví nepatrné náznaky (jako jemné úpravy právního řádu), které mohou být následovány zásadnějšími kroky.