Já si myslím, že lidi zareagovali úžasně. Měl jsem dokonce hrozně dobrej pocit v těch prvních tejdnech i z toho, i když ...

  • 30. dubna 2020

Já si myslím, že lidi zareagovali úžasně. Měl jsem dokonce hrozně dobrej pocit v těch prvních tejdnech i z toho, i když tam byly přehmaty velký, ale i z toho, jak reagovala vláda, kterou nemusím a nevolil jsem tuhle skrumáž. Ale myslím si, že to bylo… to byly správný postupy. Myslím si, že lidi se chovali báječně. Myslím si, že k sobě byli ohleduplný, plnili všechny představy, který jim byly předkládaný, ať už teda vládou a nebo profesorem Prymulou, kterej v tom hrál asi v těch prvních tejdnech prim. A myslím si, zaplaťpánbůh, že tady byl. No? Jen si myslím, že v současný době tohle to svatý nadšení pro to zdolat tu pandemii se posouvá trochu jinam a nerozumím ze svýho úhlu pohledu takovejm opatřením jako se dějou například ve školství, kdy teda se nechá na libovůli rodičů dětí, ale i učitelů, jestli budou chodit do školy nebo nebudou chodit do školy, čili jinejma slovama, jestli rodiče budou pracovat nebo nebudou pracovat, kdy teda ty, který pudou do práce, tak přestanou dostávat dávky a jejich děti budou ve škole a rodiče, kterejm se nebude chtít do práce, tak jejich děti budou doma a oni budou brát 80 procent platu nebo dávek nějakejch. To už mně zavání naprostým absurdistánem, kdy učitelka, který je 55 plus, když řekne, že se bojí, tak bude za 100 procent nebo 80 procent platu doma. A sedmdesátiletá učitelka, která řekne, že se nebojí, tak bude pracovat za stejný peníze. Takhle by to bejt nemělo, to není moje vidění světa.

Tyhle opatření, který takhle vydává vláda, jsou dneska už špatný, jsou demoralizující a takhle by bejt nastavený neměly. Povede to k velmi špatnejm vztahům mezi lidma. Budou vítězit paraziti, lehkoživkové, darmožrouti nad těma slušnejma, poctivejma, pracovitejma. To není svět, kterej mně by se líbil. A je to úplně jiný než to bylo na začátku tý pandemie, kdy si myslím, že lidi se chovali velmi odpovědně.