Z postele jsem vylezla chvíli po půlnoci, abych sáhla po Ibalginu rapid, který by mi měl horečku srazit. V bedýnce v ...

  • 3. března 2022

Z postele jsem vylezla chvíli po půlnoci, abych sáhla po Ibalginu rapid, který by mi měl horečku srazit. V bedýnce v kuchyni jsem vyhrabala i teploměr, abych věděla, kolik vůbec mám a kolik stupňů Celsia mohu u lékaře nahlásit. Teploměr se vyšplhal na 38, 3 stupně. Ibalginy jsem spolkla rovnou dva, jelikož jsem potřebovala, aby mě zbavil tupé bolesti, jež trápila moje končetiny.

Vytáhla jsem i samotest, kterých mi dal krabičku v pondělí zaměstnavatel a čekala jsem na výsledek. Byl negativní. Že já bych měla zas takovou smůlu a místo covidu chytla obyčejnou chřipku? Říkala jsem si a šla jsem si znovu lehnout. Lék zabral rychle a já usnula. Probudila jsem se okolo sedmé ranní a znovu jste se nadopovala Ibalginem. Test jsem si udělala znovu a tentokrát se už zobrazily kýžené dvě čárky. Mám covid! Pozitivní test jsem nahrála do systému v práci a všechny informovala o tom, že mě teď nějakou dobu neuvidí. Potřebovala jsem ale PCR test a neschopenku. Volala jsem proto do ordinace svého praktického lékaře, telefon vzala sestřička, kterou jsem požádala o žádanku na PCR test, jelikož nejsem očkovaná a díky žádance od lékaře budu mít test zdarma, jinak stojí nekřesťanské peníze.

Moji žádosti bylo vyhověno a já už za chvíli stála v morovém průvodu před odběrovým centrem v nemocnici. Přede mnou byla ve frontě malá holčička s rodiči, která nechtěla, aby jí personál šťoural do nosu a nesnesitelně řvala až zakročil její otec a vyhrožoval dívence nejrůznějšími sankcemi, když se nenechá vyšetřit. Vzpomněla jsem si na chvíle, když jsem si jako malá odmítala vzít léky a táta mi rukou rozevíral panty násilím a silou tím, že mi je chvíli silně mačkal, abych rezignovala, pusu pootevřela a vzala si raději léky, než abych dále snášela dost nesnesitelnou bolest. Pak jsem přišla na řadu já a tentokrát jsem se nebránila, držela jsem, jak to jen šlo. Po návratu domů mi zazvonil telefon, byla to moje máma, která se mě ptala, jestli mám covid. Byla totiž dnes ráno u stejného praktického lékaře a sestřička jí nezapomněla informovat.