Všem nám musí být nadmíru jasné, že pohroma alias Covid-19 si přes letní prázdniny nedala pauzu, jak se naši politici ...

  • 12. října 2020

Všem nám musí být nadmíru jasné, že pohroma alias Covid-19 si přes letní prázdniny nedala pauzu, jak se naši politici domnívali, ale byla tu i nadále s námi. O to více na podzim budeme za svou, potažmo vládní nezodpovědnost platit účty s tím, že se ke koroně přidá klasické chřipkové období. „Pozdě bycha honiti“, jak se říká, aneb o tom, jak se snažíme prudšími opatřeními zabránit šíření nemoci, kterou dnes má okolo 61 tis. lidí a denní nárůst je někdy o 3,5 tis. někdy až o 8 tis. lidí.

Co se týče počtu nakažených, jsme v tuhle chvíli 3. nejhorší na světě (je třeba počítat nakažené na 100 tis. obyvatel). Ze země, která patřila na jaře mezi úspěšnější, co se týče boje s koronavirem je celá situace, která tu v tuhle chvíli je, k smíchu. Jednak v očích celého světa vypadáme jako tupci, a navíc už to někteří ani neberou vážně. Myslím tím restrikce, se kterými se plukovník Prymula snaží zažehnat hodinu po 12. krizi. Ano na jaře jsme se viru obávali, ačkoli nejsme zvyklí na krizové situace, vcelku rychle jsme se přizpůsobili a básnilo se, jak se umí český národ semknout a táhnout za jeden provaz. Kde je onen přizpůsobivý a semknutý národ na podzim? Kdo ví … každopádně tzv. 2. vlna, se kterou se mělo počítat nás zasáhne více než jsme si někteří schopni připustit a o to více nám to uškodí.