Spory o prodloužení nouzového stavu v ČR

  • 11. února 2021
Spory o prodloužení nouzového stavu v ČR

Poslanecká sněmovna projednávala žádost vlády ČR o v pořadí šesté prodloužení nouzového stavu, proti kterému se již zvedá opozice a pro jeho prodlužení nemá dost hlasů. V ČR platí nepřísnější stupeň protiepidemických opatření (při 76.708 aktuálních případech, 5.986 hospitalizovaných a 129 nových úmrtích z dosavadních 18.263 celkových). Rozhořívá se polický spor o to, zdali od poloviny února budou nadále platit všechna přijatá opatření. Iniciativa pro zavedení nouzového stavu má přijít od krajských hejtmanů a primátora hl. m. Prahy.

Vláda ČR uzavírá nákazou COVID-19 tři nejvíce postižené okresy: Cheb, Sokolov, Trutnov. Na veřejnosti bylo povinné v těchto okresech nosit respirátory a nebylo možné z těchto oblastí vycestovat.

Rada EU schválila další finanční podporu směřující k eliminaci ekonomických a sociálních dopadů pandemie. Zároveň jím měla být posílena odolnost a ekologická a digitální transformace. Podpora v celkové výši činila 672,5 miliardy eur a členské státy měly představit své národní plány investic představit do konce dubna 2021.

Zdroje: