Omezování cest do Číny

  • 1. února 2020
Omezování cest do Číny

Australské ministerstvo zdravotnictví doporučilo necestovat do Číny, cizincům cestujícím z Číny byl do země vstup zakázán a zároveň bylo všem australským cestujícím přijíždějícím z této země nařízeno strávit následujících 14 dní v izolaci. Osádkám letadel pak bylo zařízeno používat ochranné pomůcky. K realizaci podobných opatření přistoupilo také Japonsko, Tchajwan, Vietnam a Trininad a Tobago a následně také Nový Zéland a Jižní Korea.

 

Vietnamská vláda s okamžitou platností do odvolání zrušila veškeré lety do Číny, Honkongu a Macaa. Nařídila také mimořádně prodloužit novoroční školní prázdniny pro děti a mládež základních škol (K-12) ve velkých městech jako Saigon (Ho Či Minovo Město).

 

Skupina německých občanů a jejich příbuzných, kteří nevykazovali známky onemocnění, byla evakuována letecky z Wuchanu do Frankfurtu n. Mohanem, kde se podrobila čtrnáctidenní karanténně.

 

Indie zakázala vývoz respirátorů N-95 chránících uživatele mj. před nákazou COVID-19.

 

Čína vydala oznámení, že po dobu pandemie je zastaveno natáčení a nahrávání filmových a televizních pořadů na čínském území.

Zdroje: