Právě jsem ve sklepě uskladnila pro rodiče tři balíky vod, tři balení rýže v sáčcích po 8 kusech, toaletní papír, který ...

  • 31. března 2020

Právě jsem ve sklepě uskladnila pro rodiče tři balíky vod, tři balení rýže v sáčcích po 8 kusech, toaletní papír, který má maminka ráda, po 16 kusech, zamrazovací sáčky a strouhanku. Můžou opravdu ještě přijít horší časy nebo se situace naopak stabilizuje? A chystám se objednat ještě rukavice a ochranné brýle, je hrozná spotřeba, když přebírám nákup, jdu s odpadky, do garáže, když nákup uklízím a třídím tašky. Suché potraviny jsem roztřídila a nechala v chodbě a ve skříni s vysavačem, abych je nechala „odstát“ kvůli ulpívání viru na povrchu. A vše jsem přendala do již odstátých tašek z minulého nákupu, ty dnešní tašky zase nechávám odstát v chodbě. Ale jídlo povezu tátovi zítra, takže to nebude 48 hodin, musím mu říci, aby se tašky nedotýkal ještě jeden den. Stejně se přistihnu sem tam při tom, že to nedodržím, zapomenu a neotřeného jogurtu se dotknu rukou, i když jsem je předtím ukládala v rukavicích. Asi koupím i ten roztok, ať mi opadne tahle schíza a můžu vše v klidu otřít a uklidit. Ale těch peněz!!

Mimochodem, všechny ekologický hnutí a snahy o minimalizaci plastu a obalů šly do kytek, což? Protože hygiena je teď na prvním místě a ukazuje se, že ekologicky to nejde. Tím spíš mi najednou připadá, že to bylo opravdu jen takové pinožení, že stejně jde o to omezit emise, letadla, zaoceánský lodě a všechen ten masový sajrajt. A lepším recyklováním a využívání energií, ale určitě ne tím, že budu chodit do obchodu s vlastním sáčkem a krabičkou, copak tohle jde v této době udržet opravdu hygienicky? S myčkou a dezinfekčními přípravky asi ano, ale kdo z těch lidí, co používá tyhle obaly, to opravdu důsledně dělá? Najednou mi připadá, že je to všechno blbost a děsím se, jak to s planetou opravdu může dopadnout. Jako by toho nebylo málo, z 15 stupňů je najednou pod nulou, namrzlá úroda, stromy, květy, na trávníku je sníh. Je to blázinec, ale nebezpečnej.