Mně přijde, že se to teda moc nezměnilo jako, protože jako když, že jo, tak udělá se tabulka PES, řeknem, že to bude ...

  • 21. října 2020

Mně přijde (úsměv), že se to teda moc nezměnilo jako, protože jako když, že jo, tak udělá se tabulka PES, řeknem, že to bude jasný, přehledný, předvídatelný, a pak třeba ty děti jdou do školy podle úplně jinýho klíče. Tak já si myslim, že pokud bude nějaká – to je to, o čem jsem mluvila, že si myslim, že ještě po minimálně řadu týdnů, ne-li několik měsíců, bude potřeba prostě žít jinak, než byl člověk zvyklej, a do tý doby, než prostě bude vakcína a než budou očkovaný ty lidi, který jsou ohrožený, no.

Jako na to ty školy musej připravit, jako lidsky tomu rozumím, ale pak prostě ta tabulka je buď špatně napsaná, nebo někde tam něco nehraje. A ve chvíli, kdy řeknem, že to je teda 15 metrů a jeden člověk, a za dva dny Havlíček začne říkat, že to má bejt jinak, jo, tak mně to přijde, že ta komunikace je pořád taková jako chaotická.

A docela si myslím, že bychom teda některý věci mohli třeba opisovat od Němců, který mně v tomhle přijdou, že jsou takový, že o tom víc přemejšlej, nechaj si udělat studii a věcně o tom debatujou jako bez vášní, a pak teda zvolej nějaký opatření a ty lidi ho dodržujou, jo. Tak nevim, jestli my jsme asi míň disciplinovaný, to asi jo, ale tak kdyby to šlo tímhle stylem, že jsme si mohli říct, tak jako prostě deset, jako to je jinde v Evropě, a my si vymyslíme něco jinýho, aby to bylo jako jó bezpečnější, ale za dva dny tam nacpem dva lidi na těch patnáct metrů a pak… Že vlastně pro mě ten komunikační chaos jako furt trošku trvá a nevidím tam nějaký jako úplně velký zlepšení.