Je fakt, že na jednu stranu mě jako... chápu jako všechny rozhodnutí vlády prostě, které udělali, že jo, je to prostě ...

  • 8. května 2020

Je fakt, že na jednu stranu mě jako… chápu jako všechny rozhodnutí vlády prostě, které udělali, že jo, je to prostě situace, která tady nebyla a nikdo to nezažil, nikdo neví prostě, co se má dělat, co se nemá dělat. Takže jako souhlasila jsem samozřejmě s tím rozhodnutím pozavírat to, ať sedí lidi doma, ať jsou prostě roušky, tady tohle to, tak vidíme všichni, jak to dopadá v okolních to, v okolních státech, že jo?

My si ještě můžeme gratulovat, že jsme na tom vlastně takhle dobře. A jako na druhou stranu co bych jakoby vyčetla tady v tomhle tom je, že k nám nebyli upřímný, že dejme to, co se třeba týče jakoby těch hospod, tak kdyby nám na začátku řekli – hele, budeme dělat opatření, zatím jsou takovéhle, ale dejte nám chvilku prostě, nevíme nikdo co. Tak to budeme furt brát líp, než když ze dne na den byl prostě všude něco jiného. Jo? Jeden den se koukneš, hospody se budou zavírat v osm, koukneš se druhý den, hospody jsou zavřené, koukneš se další den, řešíme pro vás příspěvky, koukneš se další den, ne, žádné příspěvky nedostanete, že jo. Hromada papírování, hromada lejster, a to jako prostě nejde tady tohle to.

Jo? Že to spíš beru, že kdyby k nám byli aspoň lehce upřímný, kdyby prostě na férovku řekli – hele, nikdo nevíme, jak to prostě je, jak to budeme řešit, dejte nám prostě týden, 14 dnů. Tak seto furt bere prostě líp než to, když to ze dne na den všechno prostě jakoby mění. Jo? Že i pro nás, pro živnostníky, jak nám vlastně dávali ten příspěvek, tak nejdřív to bylo 15 tisíc, potom na druhý den se koukneš, ne, bude to jakoby něco jiného, ne, tady tihle ti se na to nedostanou, tady tihle ti se na to dostanou, jo? Každý den všude čteš prostě něco jiného, potom konečně, když už to spustí, tak bylo teda vtipné, že jejich formulář byl opravdu jednoduchý.

To je musím jako opravdu pochválit, fakt to bylo super, jo? Že opravdu jenom podepíšeš, pošleš jim to, peníze dostaneš na účet. Ale jenom to, než se mi to povedlo stáhnout do počítače, mi trvalo prostě hodinu. Jo? Jak já se jako… neumím zase tady s těmahle věcma jakoby tak dělat, takže jsem říkala – no, tak taky to mohli jako udělat jednodušeji. A potom, když konečně všechno tady tohle to udělají, tak najednou slyšíš přesně na internetu – a kdo o to jako neměl požádat, tak mu hrozí 8 let vězení a vyber si. Jo? Když ti všude píšou prostě něco jiného, tak jak jako víš jako, jestli o to můžeš požádat, nemůžeš o to požádat, máš na to nárok, nemáš na to nárok.