Jako první větu říkám, nejsem odborník, je to můj subjektivní pocit, ale větší blbost v nařízeních, než to s tím ...

  • 31. října 2020

Jako první větu říkám, nejsem odborník, je to můj subjektivní pocit, ale větší blbost v nařízeních, než to s tím zpěvem, jsem zatím asi neslyšel. A nejde o to, že by… to je jasný, že se určitě přenáší zpěvem covid na nějakou vzdálenost a v nějakém prostoru a tak. Ale spíš o tom, že jak znám i kolem sebe lidi a sám jsem prodělal covid, tak vím moc dobře, že… a hraju divadlo, že při těch přestaveních jsme daleko častěji možná někdy v daleko nebezpečnějším kontaktu než je operní zpěvák, jo? Ale chápu… já jsem chápal tu obavu, že to vyšlo… podle mě to totiž zase je to hloupě vždycky interpretovaný a hloupě vyvozený závěry, že pár… nebo x sborů se nakazilo a z toho vyvodili závěry, že se nemůže nikde zpívat. Tak takhle jsem to viděl. Větší blbost jsem nezažil teda.

A jak hodnotíš… teď je to vlastně stejně jako na jaře, když byla ta pomoc státu finanční pro OSVČ z kultury, tak teď je ta žádost na 60 tisíc, tak jak hodnotíš tohle?

Tam je téměř nulová vysvětlitelnost nebo to, jakým způsobem, a to si myslím, že by měl převzít ministr kultury jako primární věc, i když se to třeba týká ministra průmyslu a obchodu, co se týká tý pomoci, tak co se pohybuju a já na ní nárok nemám nebo aspoň si myslím, že nemám a i kdybych na ní měl, tak proto… nárok, tak už jí žádat nebudu, protože jsem zaměstnanej a zase nebudu zadlužovat jako další potomky. Ale pomoc dobrá, nicméně nikdo neví, na co ten nárok má, jak se vyznat v žádostech a v tomhle vidím obrovitánský selhání toho, že už teď… teď jsem slyšel, že někomu už ji neschválili, vlastně nikdo neví proč, nikdo neví, na co to je, za co to je, jako jestli je to 60 tisíc jen tak nebo… Já vím, že to je tam napsaný, jak to je, ale je to zoufalý a vedle toho je nějaká teď schvalovaná těch pět set korun na den, což buď si člověk zažádá o jedno nebo o druhý, teď… a nikdo nikdy nevysvětlí. Na jaře mám pocit, že ač to bylo vytýkaný, tak ta pomoc přišla velice rychle a byla velmi jednoduchá, takže za to jsem byl, i když jsem to možná kritizoval, že než jako se rozhodli a to, tak ale byla pružná celkem. Teď to je strašlivý.