A to byl vlastně v Londýně první den, kdy byl lockdown, takže jsme se jako zamkli, nesměli vycházet. My jsem o tom ...

  • 4. května 2020

Takže jsem začal přesně jako ty první týdny, my jsme se totiž vrátili jakoby do tý největší krize z Novýho Zélandu, kde jsme byli měsíc, kde jsme cestovali, takže jsme se jako vrátili a prakticky jako byly dva dny spuštěný ty uzavřený hranice a karanténa a všichni museli zůstat doma a nosit roušky a ničeho se nechytat, na nic nešahat, hlavně si nepodávat ruce a držet sociální odstup. Takže my jsme se vrátili a rovnou jsme museli jít vlastně do karantény na 14 dní, že jsme nesměli ani vycházet z bytu.

Jenom mě ještě zajímá ten váš návrat, byl tím nějak poznamenaný třeba i konec té vaší cesty nebo všechno proběhlo podle plánu?

Ano, bylo… ne, ne, ne, neproběhlo, protože nám zrušili lety domů, ke kterým jsme se měli dostavit, my jsme měli původně, a teď se budu asi plést, z Vancouveru? Z Vancouveru, hm, dobře, z Oaklandu jsme měli letět do Singapuru, tam jsme měli původně strávit jeden celej dne, protože jsme si chtěli projít Singapur oba. A pak jsme vlastně ze Singapuru měli letět do Curychu a z Curychu do Prahy. Ty lety byly veškerý zrušený a Singapur vlastně, to byl den, kdy zakázali transfery, takže i přestupy lidem a vystoupení vlastně na… abyste mohl vystoupit z letiště a pak se do něj vrátit, za pár hodin bylo zakázaný. Takže jsme začali řešit jako kudy, tak jsme hledali variantu přes Dubaj, protože Emiráty byly jedny z posledních jako vlastně společností, který ještě lítaly. Ale v ten den, kdy jsme měli letět, tak zrušili i ty. Takže jsme nakonec na místě koupili se společností Singapur Airlines let do Singapuru, kde jsme za hodinu hned přestupovali letem do Londýna, tam jsme strávili noc. A to byl vlastně v Londýně první den, kdy byl lockdown, takže jsme se jako zamkli, nesměli vycházet. My jsem o tom samozřejmě během toho letu nevěděli, protože se to stalo během toho letu. My jsme vystoupili a všechny potraviny, všechno bylo zavřený, takže jsme hledali nějaký obchod, kde si můžeme koupit jídlo. Tam jsme přespali, ráno jsme letěli do Dubaje, do Dublinu, pardon. A z Dublinu do Prahy.

Bylo to těžký letět, jako že jsme vlastně cestovali domů čtyři a půl dne, no. Bylo to těžký. Ale taková jako… jako, že je to vlastně jako bezmoc, že když můžete mít peníze, cokoliv, tak jako když fakt zavřou ten letovej prostor, tak to je jako, že tam jiná možnost prostě není, že jo, tam jako nesednete na loď a nepoplujete dva měsíce domů do Evropy, takže to bylo takový, že jsme fakt… my jsme vlastně letěli posledním letadlem z toho Oaklandu do Singapuru.